نسخه جدید سایت تقویم ایرانی راه اندازی شد
1395/09/06 00:43:48
11/26/2016 12:43:48 AM
امروزه تعداد زیادی از کاربران اینترنت برای اتصال به اینترنت و استفاده از امکانات سایت‌های مختلف، از گوشی‌های مویابل هوشمند استفاده می‌کنند و به راحتی می‌توان دید که به تعداد این کاربران، روز به روز افزوده می‌شود. از طرفی، این گوشی‌های مویابل، با ابعاد صفحه نمایش مختلفی تولید می‌شوند و استاندارد ثابتی برای ابعاد صفحه نمایش گوشی‌های موبایل وجود ندارد. این تنوع در ابعاد صفحه نمایش باعث میشود که مطالب و تصاویر  سایتها، در گوشیهای مختلف به درستی نمایش داده نشوند و کاربر، تجربه مناسبی از کار با گوشی خود نداشته باشد.
 
از آنجایی که تعداد زیادی از کاربران سایت تقویم ایرانی نیز برای مشاهده و استفاده از سایت، از گوشیهای موبایل استفاده میکنند، نیاز بود تا رابط مناسبتری برای این گروه از کاربران تهیه شود،. به این ترتیب، با این طراحی جدید، سایت تقویم ایرانی در صفحه نمایش گوشیهای موبایل با ابعاد مختلف، به طور مناسبی نمایش داده میشود. به این ترتیب، چیدمان و ابعاد بخشهای یک صفحه، متناسب با ابعاد صفحه نمایش تغییر کرده و هر بخش در جای مناسب قرار میگیرد.
 
بخش دیگری از تغییرات نسخه جدید سایت، مربوط به نمایش یکپارچه ایام تعطیل و مناسبتهای خاص است. در نسخه قبلی، تنها با کلیک بر روی هر روز از تقویم، میتوانستیم مناسبتهای آن روز را مشاهده نماییم، اما در نسخه جدید، علاوه بر امکان قبلی، تمام ایام تعطیل و مناسبتهای خاص یک ماه، به صورت یک جا قابل نمایش و دسترسی است.
 
در صفحه و بخش تبدیل تاریخ نیز احتیاج به تغییر و ایجاد بهبود کاربری بود که در نسخه جدید سایت تقویم ایرانی، این بخش نیز شامل تغییراتی شد. در این بخش، محاسبات مربوط به تبدیل تاریخهای شمسی، میلادی و هجری بهتر شده و همچنین پس از تبدیل یک تاریخ، به راحتی میتوان با یک کلیک، به آن تاریخ در روی صفحه تقویم رفته و در آنجا به ادامه کار پرداخت.
 
با وجود تغییرات اخیر، این سایت نیز مانند تمام سایتهای موجود، کامل نبوده و جای تغییر و بهبود دارد. امیدواریم بتوانیم به زودی، امکانات جدیدی به آن اضافه نموده و آن را مفیدتر، و استفاده از آن را تا جایی که مقدور باشد، تسهیل نماییم.
 
باتشکر
سایت تقویم ایرانی